Počet zobrazení obsahu : 2012790

Vedúca CVČ: Bc. Iveta Galbavá

Centrum voľného času ako súčasť školy bolo zaradené do siete škôl a školských zariadení Slovenskej republiky Ministerstvom školstva Slovenskej republiky k 1.9.1999 ako školské stredisko záujmovej činnosti. Zmena názvu školského strediska záujmovej činnosti na centrum voľného času bola realizovaná podľa platnej legislatívy s účinnosťou od 1.1.2013.

Centrum voľného času ako súčasť Základnej školy J. Hollého 696/3, Topoľčany zabezpečuje výchovno-vzdelávaciu činnosť a prácu s deťmi v ich voľnom čase. Vytvára podmienky pre racionálne využívanie voľného času detí mimo vyučovania, pre oddych a regeneráciu duševných a fyzických síl, pre rozvoj talentov, tvorivosti a schopností.

CVČ sa  podieľa na výchove  a vzdelávaní mimo vyučovania formou organizovania voľnej a spontánnej činnosti v oblasti športu, telesnej výchovy, prírodovedy a ekológie, kultúry, turistiky, technikya spoločenských vied. Túto činnosť realizuje na báze pravidelných činností záujmových útvarov a rôznych príležitostných podujatí nielen pre naše deti ale aj deti z iných škôl. Koordinuje  činnosť žiackeho parlamentu s pravidelným stretávaním.

Pod CVČ pracuje 21 krúžkov, ktoré vedú pedagogickí pracovníkov a
externí pracovníci..

Hlavnými aktivitami  CVČ sú:

•         vedomostné, športové a iné súťaže detí,
  •         práca v záujmových útvaroch a koordinácia jednotlivých záujmových útvarov,
  •         práca so žiackym parlamentom,
  •         príprava relácií a podujatí k významným výročiam, úprava areálu školy
  •         organizácia zberu odpadových surovín,
  •         spolupráca so školskou knižnicou , ŠKD, inými organizáciami
  •         pomoc pri realizácií exkurzií, výletov, škôl v prírode,
  •         prázdninová činnosť

Dokumenty na stiahnutie: