Komparo, 7.5.2014

komparo 7-5-2014

KOMPARO – latinské sloveso compare znamená „ navzájom porovnávať“.

KOMPARO je v našich podmienkach unikátny systém periodického testovania žiakov základných škôl v kľúčových momentoch vzdelávania: na vstupe, počas štúdia a na výstupe. Zúčastnené školy získavajú cennú spätnú väzbu v podobe podrobných a objektívnych štatistických dát.

Súčasťou projektu KOMPARO sú aj testy všeobecných študijných predpokladov, vďaka ktorým je možné vyhodnocovať aj tzv. pridanú hodnotu poskytovanú jednotlivými školami.

Žiaci 4. a 6.ročníka boli testovaní 7. mája 2014 v týchto bodoch svojej vzdelávacej cesty:

prvý test : otázky z matematiky, z prírodovedného bloku a všeobecné študijné predpoklady

druhý test: otázky zo slovenského jazyka a literatúry, zo spoločenskovedného bloku a všeobecné študijné predpoklady

Podrobné výsledky jednotlivých žiakov budú zverejnené na webovej stránke www.exam.sk najneskôr v stredu 28.mája 2014.

PK M-F-I