Počet zobrazení obsahu : 1999247

Základná škola 1 na ulici Hollého v Topoľčanoch má uzatvorenú dohodu o zriadení športovej triedy plávania podpísanú zriaďovateľom a športovým klubom PIRANA Sport Club

Škola ponúka možnosť rozvoja talentovaných žiakov v oblasti športu - plávania. Škola využíva učebný plán pre triedy so športovou prípravou v 5. - 9. ročníku.

ZŠ 1 má 5 športových tried s rozšírenou športovou prípravou plávania : Pravidelná športová príprava, plávanie - je organizované už v 3. a 4. ročníku v počte 3 hodiny týždenne a základný plavecký výcvik uskutočňujeme od 1. ročníka. Škola má jedného vlastného pedagóga s I. stupňom trénerskej kvalifikácie a dvoch pedagógov s II. stupňom trénerskej kvalifikácie. Plavecké športy v Topoľčanoch a okrese urobili nesmelé kroky v rokoch 1946-1947, po vybudovaní prvého Topoľčianskeho kúpaliska pre verejnosť. Jeho súčasťou bol 33 metrový plavecký bazén so štyrmi dráhami a troma skokanskými mostíkmi, kde urobili plavci prvé skoky v rámci skautskej organizácie JUNÁK. Po otvorení krytej plavárne sa v Topoľčanoch začalo so systematickým tréningom. Spolu s odborom školstva bola založená nová tradícia: pri I. ZDŠ v Topoľčanoch boli v roku 1974 vytvorené dve športové triedy v plávaní. Pravidelná športová príprava – plávanie je organizované už v 3. a 4. ročníku v počte 3 hodiny týždenne a základný plavecký výcvik robíme od 1. ročníka. V tejto etape plaveckej prípravy je hlavným cieľom oboznámiť deti s vodným prostredím, zvládnuť techniky plaveckých spôsobov a vytvoriť všestranný pohybový základ. Škola má troch vlastných pedagógov - trénerov plávania: Mgr. Železník (I. stupeň trénerskej kvalifikácie), Mgr. Terlandová (III. stupeň) a Mgr. Vestenická(II. stupeň). Naši žiaci dosahujú úspechy v plávaní a vodnom póle na krajských ale aj celoslovenských súťažiach. Zmysluplným využitím voľného času deti nemajú možnosť páchať negatívne skutky, odbúrava sa agresivita i stres, deti sa zároveň učia súdržnosti, priateľstvu.

Nové:Výsledky testovania plavcov za prvý polrok 2013/2014 (.pdf)

Dokumenty na stiahnutie 2013/2014:

Plávanie- aktuálny cenník: .pdf | .docx

Štatút športových plaveckých tried (.pdf)

Dohoda o zriadení športových tried v plávaní uzavretá v roku 2012 (.pdf)

Archív: Plávanie 2014/2015 | Plávanie 2013/2014 | Plávanie 2012/2013Plávanie 2011/2012

.