Počet zobrazení obsahu : 1999318

Mikuláš 2014

Mikuláš 1399

Sviatok svätého Mikuláša patril aj tento rok k očakávaným dňom na našej škole. Usmiate tváričky našich detí privítali Mikuláša  vo svojich triedach peknými básničkami a pesničkami. Za odmenu dostali deti od Mikuláša pozvanie na vianočné predstavenie tanečnej  skupiny NOVUM, ktoré sa nám všetkým veľmi páčilo.

Stavanie snehuliakov

P10508369. januára k nám na chvíľu zavítala i zima .Tak veselo na školskom dvore už dávno nebolo . Každý sa snažil niečo pekné zo snehu vytvoriť. Urobili sme pekných snehuliakov, ale i nedobytné hradby.

Vianočné medovníky

P1050827Tesne pred odchodom na vianočné prázdniny sme vyzdobili medovníky a pochutili sme si na detskom vianočnom punči.

Kŕmidlá pre vtáčiky

P1050769V októbri sme dostali nové kŕmidlá pre vtáčiky.  Hneď ako sa zozimilo ich naši prváci spolu s pani vychovávateľkami zavesili na stromy na školskom dvore. Odvtedy do nich pravidelne sypeme semená slnečnice.

Týždeň boja proti drogám

P1050709V novembri v rámci týždňa proti drogám  sme si spoločne zašportovali. Bolo to veselé odpoludnie, ktoré nemalo víťaza ani porazeného. Všetci sme mali radosť z pohybu na čerstvom vzduchu a z pekných diplomov.

Topvedam, 13.11.2014

topvedam 13-11-2014

TOPVEDAM – Topoľčianski vedátori-amatéri

Mesto Topoľčany pripravilo dňa 13.11.2014 vedeckú konferenciu pod názvom TOPVEDAM. Jej hlavným cieľom je aktívne zapojenie mladých ľudí zo ZŠ v Topoľčanoch do procesu rozvoja prírodných vied a techniky. Sú to aktivity, ktoré vedú k lepšiemu porozumeniu vzťahov medzi vedou, technikou a mladými ľuďmi. Našu školu na konferencii zastupovali žiaci z 1.stupňa 4. B triedy Matúš Mihalik, Samko Rosa a Rastík Ružička s aktuálnou témou Bezpečne na internete a žiačky 8. B triedy Sofia Chochulová a Natália Rusňáková s témou Gumové cukríky – áno či nie. Veľa poučného sme videli, ale sa aj naučili a z 34 prezentujúcich sa žiaci zo. 4.B umiestnili na peknom 3. mieste. Srdečne blahoželáme a mladým vedátorom prajeme ešte veľa tvorivých síl.

Tutanchamon- jeho hrobka a poklady, 5.11.2014

tutanchamon-jeho hrobka a poklady 5-11-2014

My, šiestaci, radi spoznávame nové veci, a preto sme sa 5.11.2014 rozhodli   rozšíriť si vedomosti z histórie aj prostredníctvom   výstavy Tutanchamon- jeho hrobka a poklady. Zažili sme výnimočnú  cestu do kolísky našej civilizácie - do doby egyptských faraónov. Vydali sme sa po stopách slávneho egyptológa Howarda Cartera, ktorý v roku 1922 objavil  hrobku mladého faraóna Tutanchamona. Prostredníctvom najmodernejších multimediálnych technológií sme sa preniesli v čase – o tri a pol tisícročia dozadu a ocitli sme sa v Tutanchamonovej hrobke v Údolí kráľov. Prezreli sme si viac ako 1000 unikátnych predmetov, vrátane svetoznámej zlatej posmrtnej masky Tutanchamona a jeho ohromného pozláteného sarkofágu. Bolo to nádherné dobrodružstvo pre všetky zmysly, úžasné chvíle, ktoré si  budeme dlho pamätať.

Jabĺčkový deň- 1. stupeň, október 2014

jablckovy den-prvy stupen-oktober 2014

Na našej škole už tradične pripravujeme v mesiaci október „ Jabĺčkový deň“. Počas vyučovania riešili žiaci rôzne jabĺčkové úlohy, vymýšľali jabĺčkové rozprávky a básne.

To, že jablko patrí k najzdravšiemu ovociu sa mohli deti presvedčiť aj spoločnou ochutnávkou, ktorú si pripravili s učiteľkami vo svojich triedach. Aj takýmto spôsobom si pripomenuli dôležitosť významu zdravej výživy pre človeka. Všetci sa na tento deň veľmi tešili a ako sme ho prežili, posúďte z našich fotografií.

Šarkaniáda- 1. stupeň, október 2014

sarkaniada-prvy stupen-oktober 2014

Žiaci 1.stupňa privítali pani Jeseň krásnou akciou, púšťaním šarkanov. Deti spolu s pani učiteľkami prežili deň plný pohybu a radosti v čarovnej jesennej prírode. Všetci sa už teraz tešíme na ďalšiu šarkaniádu.

Cezpoľný beh- majstrovstvá SR, 23.10.2014

cezpolny beh-majstrovstva sr 23-10-2014

Prišiel ten veľký deň. Počasie nám od rána neprialo, ale napriek všetkým prekážkam sme 23. Októbra šťastne docestovali do krásnej podtatranskej oblasti, konkrétne do Starej Ľubovne. Privítal nás srdečný organizačný tím, pod vedením CVČ v Starej Ľubovni v krásnom prostredí stredovekého vojska. Dievčatá behali v nepriaznivom, daždivom a chladnom počasí. Napriek všetkým prekážkam vybojovali krásne 2. miesto. Reprezentovali nás Zuzana valková, Monika Pirťanová a Ivona Michalcová. Dievčatám srdečne blahoželáme a ďakujeme.

Lyžičkovo a my, 4. B, 21.10.2014

lyzickovo a my-4b-21-10-2014

Lyžičkovo a my, 4. B

Super akcia, ktorá nás pobavila a poučila zároveň... Žiaci 4. B si vyhrnuli rukávy a za pomoci šikovných tiet sme si vytvorili veselé lyžičky zo špeciálnej tvarovacej hmoty, ktoré poslúžili ako jedinečný darček pre našich najbližších. Za spoluprácu ďakujeme Tribečskému osvetovému stredisku a Tvorilkam v Topoľčanoch a tešíme sa, čo nové si pre nás nabudúce pripravia.

<< Začiatok < 1 2 3 4 6 8 9 10 > Koniec >>