Vesmír očami detí 2012

PDF Print

vesmir_ocami_deti_2012

Dňa 16.3.2012 sa v TOS konalo okresné kolo súťaže Vesmír očami detí 2012

a 5 najlepších prác v každej kategórii postúpilo do celoslovenského kola, kde následne vybrali 10 najlepších prác za každú kategóriu (súťažilo sa v piatich kategóriách Mš, 1.stupeň ZŠ, 2.stupeň ZŠ, ZUŠ 1. a 2. stupeň ).

V okresnom kole skončil Adam Martiška z 2.A na treťom mieste a Magdaléna Martišková z 5.B na štvrtom mieste. Obaja postúpili  do celoslovenského kola, boli úspešní aj v celoslovenskom kole tejto súťaže ako jediní z nášho okresu a získali jednu z desiatich cien za svoju kategóriu.

MO v gymnastickom štvorboji žiačok- okres Topoľčany

PDF Print

mo_v_stvorboji_ziacok-okres_topolcany-2012

Dňa 7.3.2012 si naše žiačky 1. Stupňa zacvičili v Ludaniciach na MO v gymnastickom štvorboji žiačok- okres Topoľčany. Viktória Daniela Hulová, Barbora Honzová, Libiaková Lucia a Patrícia Kmotorková sa  v pekných oranžovo-čiernych dresoch predviedli na lavičke, prosných, hrazde a preskoku. Podarilo sa im vycvičiť krásne 2.miesto v kategórii najmladších žiačok. Prváčka  Viki Hulová tiež získala 1.miesto v jednotlivcoch. Sme radi, že ani gymnastika nezaostáva v našich športových aktivitách. Cvičeniu zdar!

Exkurzia ČOV na rieke Nitra

PDF Print

exkurzia_cov_na_rieke_nitra-2012

20. apríla sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili prehliadky čistiarne odpadových vôd Topoľčany. Pracovníci ČOV nás postupne oboznamovali so všetkými fázami, ktorými prechádza znečistená voda. Prezreli sme si miesto prítoku, mechanické, biologické aj chemické čistenie vody. Oboznámili sme sa s produktami, ktoré pri čistení vody vznikajú - kal a plyn - i s ich ďalším spracovaním a získali množstvo nových, zaujímavých poznatkov. Ďakujeme ochotným pracovníkom čistiarne, ktorí nám primeraným spôsobom umožnili nazrieť do tajomstva premeny znečistenej vody na takú, ktorá už neohrozí naše životné prostredie.

Deň zeme

PDF Print

den_zeme_2012

Učenie, tak trochu inak...

Deň Zeme 22. apríl, téma, ktorá nám  vnukla myšlienku spestriť vyučovanie pre žiakov  I.stupňa, tak trochu inak. Opäť  šikovní štvrtáci pripravili našim najmenším – prváčikom zábavné a poučné aktivity. Ukázali im ako sa zabaviť aj pri upratovaní s metlou, lopatou alebo s fúrikom. Odmenou pre nás všetkých bolo vyčistené  a upravené okolie našej školy.

V rámci akcie „ČISTÍME SLOVENSKO“  sme my II. a III. roč.  vyčistili areál mestského parku, ktorý často využívame na športové a pohybové aktivity.

Vyhodnotenie výtvarno-lit.súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

PDF Print
User Rating: / 1
PoorBest

vyhodnotenie_sutaze-svatoplukovo_kralovstvo_oziva_2012

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci so ZŠ s MŠ Kráľa Svätopluka v Šintave pod záštitou ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Doc. PhDr. Dušana Čaploviča, DrSc. zorganizovalo už 3. ročník celoslovenskej výtvarno-literárnej súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva.     Dňa 13.4.2012 sa konalo slávnostné vyhodnotenie súťaže.

Žiaci školy Adam Martiška ( 2.A ) a Magdaléna Martišková ( 5.B ) pod vedením pani učiteľky Mgr. Edity Jakubíkovej sa zúčastnili výtvarnej časti tejto súťaže a boli aj úspešní. Adam Martiška za prácu pod názvom  Kráľ Svätopluk pasuje rytiera získal 2. miesto v prvej kategórii a Magdaléna Martišková za prácu Svätožizna so synmi získala pochvalu v druhej kategórii.

Posolstvo k Hrám XXX. olympiády-Londýn 2012

PDF Print

posolstvo_k_hram_xxx_olympiady-londyn_2012

Dňa 11. 4. 2012 sa žiaci – plavci z 9.A a úspešní strelci zúčastnili na Námestí M.R. Štefánika v Topoľčanoch  akcie „Posolstvo hrám XXX. Olympiády 2012". Do nášho mesta zavítala Zuzana Štefečeková, ktorá nás bude reprezentovať v streľbe – trap už na druhej olympiáde. Žiakov oboznámila s minulou olympiádou v Pekingu /2. miesto/, s prípravou na Londýn a dôležitosťou slova „ FAIR– PLAY“ nielen v športe, ale aj v bežnom živote.

Výstava veľkonočných kraslíc

PDF Print

vystava_velkonocnych_kraslic_2012

Dňa 3.4.2012 sme sa zúčastnili výstavy veľkonočných kraslíc v mestskej galérii. Na úvod deti z MŠ na Tribečskej ulici pripomenuli veľkonočné zvyky a tradície. Deti mali možnosť vidieť

vajíčka vyzdobené rôznymi technikami a bolo možné si ich aj zakúpiť.

Tvorivé dielne

PDF Print

tvorive_dielne_2012

Pozrite sa akí sme šikovní ! V piatok, 30. marca sa žiaci prvého až tretieho ročníka našej školy zúčastnili tvorivej dielne v Tríbečskom osvetovom stredisku. Vyrábali  zápichy do kvetov s veľkonočnou tematikou. Posúďte, ako sa nám darilo!

Exkurzia do Viedne

PDF Print

exkurzia_vieden_30-3-2012

Dňa 30.3.2012 sa 47 detí zúčastnilo školského výletu do Viedne. Školský výlet sa niesol v duchu „Komunikujeme v cudzom jazyku“.

Žiaci navštívili okolie historicky známeho zámku Schoenbrunn, prezreli si rozkvitnuté Schoenbrunnské záhrady a navštívili ZOO, na ktorú sa najviac tešili. V deň výletu sa pri zámku Schoenbrunn konali Veľkonočné trhy.

Posledným bodom programu bol supermarket „Huma“, kde deti nakúpili suveníry pre svojich najbližších.

Môžem skonštatovať, že výlet splnil svoj cieľ, nakoľko sa deti nebáli komunikovať či už v nemeckom, alebo anglickom jazyku.

Andrea Podmaníkova a jej úspechy 2

PDF Print

andrea_podmanikova_a_jej_uspechy_2012-2

V dňoch 2.3. – 4.3.2012 sa  Andrea Podmaníková  zúčastnila na medzinárodných pretekoch ISM Berlín . Na týchto pretekov štartovalo 158 klubov z celej Európy. Andrea získala 2.miesto 50 Prsia - 34,52 a 3.miesto 100 voľný spôsob – 1:01,28.

Dňa 7.1.2012 sa uskutočnilo vyhlasovanie najúspešnejších športovcov SPF za rok 2011. Andrea  Podmaníková bola vyhlásená v kategórii – objav roka 2011.Na fotke s trénerom Mgr. Vladimírom Železníkom

Dňa 16.3.2012 bolo vyhlasovanie najúspešnejších športovcov okresu Topoľčany. Hodnotilo sa v dvoch kategóriach.  Najlepší senior – seniorka  a junior – juniorka. Naša žiačka Andrea Podmaníková sa umiestnila v kategórii junior – juniorka na 1.mieste. Treba ešte podotknúť, že Andrea je ešte len žiačka, ale svojimi výsledkami predstihla všetkých juniorov resp. juniorky. Na foto si preberá cenu z rúk p. Drgoňu.

Fotky vo vnútri článku.

Deň učiteľov

PDF Print

den_ucitelov-2012

Tak ako každoročne, aj tento rok, sme si  v piatok 23.3. 2012 pripomenuli Deň učiteľov slávnostným posedením v priestoroch školskej jedálne ZŠ Hollého. Na začiatku pozdravili svojich pedagógov a ostatných zamestnancov žiaci školy s kultúrnym programom. V slávnostnom  príhovore Mgr. J. Dzurko -riaditeľ školy - poďakoval všetkým za ich náročnú a zodpovednú prácu pri výchove a vzdelávaní mladej generácie. Vedenie ZŠ Hollého pripravilo pre všetkých zamestnancov malý upomienkový darček. Vďaka patrí aj vedúcej školskej jedálne a kuchárkam, ktoré sa postarali o chutné občerstvenie. Po oficiálnej časti príjemnou hudbou na počúvanie a do tanca všetkých bavil M. Šurina.