Počet zobrazení obsahu : 2019828

Školské stredisko záujmovej činnosti - ŠSZČ

Vedúca ŠSZČ: Iveta Galbavá

ŠSZČ zabezpečuje výchovno-vzdelávaciu činnosť a aktívny oddych detí vo voľnom čase formou:
pravidelnej činnosti v záujmových útvaroch a kluboch zájmovej činnosti
príležitostnej činnosti uskutočňovanej jednorázovými, alebo pravidelne sa opakujúcimi podujatiami, súťažami
individálny prístup, najmä vo vzťahu k zdravotne postihnutým a talentovaným deťom a mládeži
spontánna činnosť formou priebežnej ponuky podľa záujmu detí
prázdinová činnosť formou stálych, putovných víkendových táborov alebo krátkodobých podujatí pre deti a mládež spravidla s neustálenými záujmami
pedagogický dozor a organizačná práca pri podujatiach strediska

Hlavné úlohy ŠSZČ
Zvyšovať kvalitu výchovno-vzdelávacích aktivít, pracovať systematicky s talentovanou mládežou, upevňovať vzťah k prírode, osvojovať si mravné hodnoty, zvyšovať právne vedomie detí a mládeže, telesnú zdatnosť, technické zručnosti
Zvyšovať záujem o vzájomnú komunikáciu, oboznámiť deti s kultúrnym bohatstvom nášho národa, upevniť národné povedomie, lásku k vlasti, viesť deti a mládež k zodpovednosti, vzťahu k práci, výchove k rodičovstvu. Formou príťažlivých podujatí uskutočňovať prevenciu drogových závislostí a iných negatívnych javov spoločnosti.
Spolupracovať s detskými a mládežníckymi organizáciami, v čase prázdnin využiť priestory školy. Zvýšenú pozornosť venovať deťom oslabeným a talentovanej mládeži. Uplatniť individuálny prístup.
Venovať pozornosť plneniu úloh, dbať o udržiavanie zvereného majetku, získať finančné prostriedky prostredníctvom zberov a sponzorov školy.
Účinne spolupracovať so školou, ŠKD, CVČ a inými organizáciami. Uplatňovať vo svojej práci informačnosť, dochvíľnosť a presnosť.

Dokumenty na stiahnutie:

Plán práce ŠSZČ 2012/2013 (.pdf)

Plán práce ŠSZČ 2011/2012 (.pdf)

Rozvrh krúžkovej činnosti 2011/2012 (.pdf)

Archív: 2014/2015 | 2013/2014 | 2012/2013