Počet zobrazení obsahu : 2025924

Majstrovstvá SR v plávaní- Trnava, 12.-16.12.2012

majstrovstva_sr_v_plavani-trnava_12_16-12-2012

Dňa 14.12.-16.12.2012 sa tréner V. Železník so svojimi zverencami : Milan Pavlovič, Jozef Beňo, Gabriel Kupec a Andrea Podmaníková, zúčastnili
majstrovstiev SR v plávaní v Trnave. Dosiahli veľmi pekné úspechy. Z Trnavy si doniesli 20 cenných kovov.

Šaliansky Maťko, 12.12.2012

saliansky_matko_2012

December už tradične patrí súťaži v prednese povestí Šaliansky Maťko. V školskej  knižnici sa stretlo 32 žiakov 2.-7.ročníka, víťazi triednych kôl. Súťažili v troch  kategóriách. Žiaci predviedli výborné výkony, ale  nakoniec predsa zvíťazili tí najlepší.

Pytagoriáda, 11-12.12.2012

pytagoriada_11_12-12-2012

Dňa 11.12.2012 a 12.12.2012 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády žiakov tretieho až ôsmeho ročníka. Táto súťaž je veľmi obľúbená, o čom svedčí aj počet prihlásených žiakov. Celkovo riešilo z našej školy Pytagoriádu  160 detí. Úspešným riešiteľom sa stal každý žiak, ktorý vyriešil najmenej desať úloh z pätnástich. Z uvedeného počtu bolo 48 úspešných riešiteľov, ktorým blahoželáme.

Obvodné kolo Pytagoriády sa uskutoční v marci, všetkým pozvaným žiakom držíme palce J.

Mestská polícia-naša pomoc a ochrana, 30.11.2012

mestska_policia-nasa_pomoc_a_ochrana_30-11-2012

Každý rok sa naši žiaci zapájajú do výtvarnej súťaže Mestská polícia – naša pomoc a ochrana. Aj teraz práce detí mali úspech a náš žiak 3. A triedy získal vo svojej kategórii 1. Miesto. Vyhodnotenie sa konalo v topoľčianskej galérii  a práce odovzdával náčelník mestskej polície pán Duša spolu s primátorom mesta Topoľčany, ing. Petrom Balážom. Nášmu výhercovi blahoželáme.

TOP ORIEŠKY, 29.11.2012

top_oriesky_29-11-2012

Dňa 29. novembra  2012 sa konala vedomostná súťaž  Top oriešky pod záštitou mesta Topoľčany.

Je to súťaž pre žiakov 3. A 4. ročníka, kde oriešok je symbol pre rozlúsknutie hlavolamu, ktoré deti riešia riešia rôzne úlohy písomne aj ústne. Našu školu reprezentovali Timotej Atovič (3. A), Nina Šobáňová(3. B), Michaela Šišková (4. A) a Lukáš Trenčanský (4. B) a získali šieste miesto. Srdečne blahoželáme.

Jeseň 2012

jesen_2012

Takto sme sa vynovili a privítali "pani jeseň" peknými dekoráciami.                                                                                                                 .

Topvedam, 9.11.2012

topvedam_9-11-2012

Každoročne sa zapájame do súťaže mladých vedátorov. Ani tento rok nebol výnimkou. Už štvrtý rok si medzi sebou merajú sily a ukazujú svoje vedomosti talentovaní žiaci z topoľčianskych škôl, ktorí sa stretli v areáli ZŠ Gogoľova v Topoľčanoch. Súťaží sa v štyroch oblastiach: matematika a informatika, biológia -geografia, chémia – fyzika, história – spoločenské vedy. Našu školu zastupovali v kategórii biológia – geografia  Natália Rigová a Adam Kmeťko so svojou prezentáciou Drahokamy a ich účinky zaujali porotcov, ale hlavne primátora mesta Topoľčany a získali jeho najvyššie ocenenie – cenu primátora. V kategórii matematika – informatika súťažili Monika Rešetková a Martin Rybnikár s programom Operácie so zlomkami. Porota v ich práci videla veľký prínos a preto získali 1. miesto. Srdečne im blahoželáme!

Svetový pohár BERLÍN, 20.-21.10.2012

svetovy_pohar_berlin_20-21-10-2012

V dňoch 20.10.2012 – 21.10.2012 sa Andrea Podmaníková spoločne so svojím trénerom Vladimírom Železníkom zúčastnila svetového pohára v Berlíne. Ako vždy ani tu sa medzi svetovou špičkou nestratila. Najmladšia účastníčka tohto podujatia zaplávala 4 rekordy SR. Navyše na 100m polohové preteky sa umiestnila v prvej polovici štartového pola, čo bolo 14 miesto a to je v jej veku obrovský úspech. Prajeme Andrejke ešte veľa takých pekných úspechov v jej budúcej kariére.

Svetový deň výživy, 19.10.2012

svetovy_den_vyzivy_19-10-2012

Na svetový deň výživy sme ani tento rok nezabudli. Prvácke i druhácke triedy sa zaplnili jabĺčkami, hruškami, hroznom, orechmi, gaštanmi, vynikajúcimi koláčikmi, ktoré nám z týchto jesenných dobrôt pripravili naše šikovné mamičky. Veľmi pekne im  ďakujeme. Cez rôzne aktivity sa žiaci zamýšľali nad významom vitamínov pre naše zdravie.

Keď začalo slniečko  teplejšie hriať, pokračoval náš deň vychádzkou do parku, ktorý už celý žiaril jesennými farbami. Najdlhšia jesenná reťaz z listov, jesenný beh pre zdravie, súťaž o najvyššiu kôpku z  opadaných listov, to boli aktivity, počas ktorých mohli žiaci spoznávať čaro jesene.

Z prekrásnej jesennej prírody zaznelo na záver: “ Hurá, bolo nám supééér“.

Hvezdáreň, 16.10.2012

hvezdaren_16-10-2012

Vedeli ste, že voľným okom je možné na nočnej  oblohe vidieť až 6000 hviezd ?

A viete prečo je iba na našej planéte Zem možný život ? Odpovede na tieto i mnoho iných otázok dostali žiaci štvrtého ročníka vo  Hvezdárni a planetáriu Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. V obnovených a modernou technikou vybavených priestoroch  pracovníci hvezdárne porozprávali deťom zaujímavou formou o vesmíre a trpezlivo odpovedali aj na všetky zvedavé otázky svojich poslucháčov. Kto vie, možno niekto z našich žiakov raz bude astrológom, alebo snáď aj astronautom...?

Prednáška „Spoločenské správanie, ako sa slušne správať“, 16.10.2012

prednaska_spolocenske_spravanie-ako_sa_slusne_spravat_16-10-2012

Dňa 16.10.2012 sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili prednášky „Spoločenské správanie, ako sa  slušne správať“ v Osvetovom stredisku. Mgr. Erika Bobošíková prednášku viedla formou výklad-príklad + samostatná práca žiakov. Poukázala na dve základné slovíčka: „Ďakujem a prosím“.          Percentuálne uviedla signály správania, ako vnímajú žiaci učiteľa pri rozprávaní na prednáške:

7% slová

38% hlas

55% reč tela

Prednášku ukončila citátom Matky Terezy : „Ľudia zabudnú, čo si povedal, ľudia zabudnú, čo si urobil, ale nikdy nezabudnú ako sa ľudia s nami cítili“.

<< Začiatok < 21 23 24 25 26 27 28 29 30 > Koniec >>